Погледнете како реагираат луѓето додека се возат во автомобили без возач (ВИДЕО)

ОБЈАВЕНО НА:

Последните истражувања спроведени во САД покажуваат дека тамошните жители немаат многу доверба во автономните возила.

Перцепцијата на испитаниците е дека истите се се уште небезбедни и несигурни, па оттука довербата во нив е на ниско ниво.

Во меѓувреме американскиот технолошки гигант кој се занимава со развој на технологии за автономни возила, Waymo, објави кратко видео од реакциите на патниците кои се возат во автомобил без возач.

Видеото можете да го погледнете во продолжение.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK