Lada со 7.0 литарски V8 мотор (ВИДЕО)

ОБЈАВЕНО НА:

Работилницата Garage 54 направи уште еден, првично невозможен потфат – во Lada вгради 7 литарски V8 мотор.

Во 13 минутното видео е наведено дека овој мотор е “позајмен” од Zil-131 6×6. При тоа истиот е со тежина од дури 450 килограми што не три пати повеќе од стандардниот автомобилски мотор.

Видеото од вградувањето на овој мотор како и крајниот производ е прикажано во продолжение.

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK