Како би изгледале спортските автомобили во SUV изведба (Фото)

ОБЈАВЕНО НА:

Дали некогаш сте се запрашале како би изгледале спортските автомобили во SUV изведба? Познати се како ниско пставени, со агресивен изглед…

Во продолжение може да погледнете како одбрани спортски автомобили изгледаат во SUV изведба. Се разбира дека се работи за компјутерски „среден“ изглед на возилата. Засега нема најава дека истите би биле произведувани.

Погледнете ги некои од моделите. Дали би купиле ваков автомобил?

2017 Ford Mustang

Alfa Romeo 4C

McLaren 720S

BMW i8

Aston Martin V12 Vantage

Chevrolet Camaro ZL1

Ferrari 488

Jennings Motor Group Renders 8 Sports Cars As SUVs - image 753772

Honda NSX

Jennings Motor Group Renders 8 Sports Cars As SUVs - image 753774

Следете не и на:

24AUTO NETWORK