Добра идеја или луда замисла: Подвижна скара “Запорожец” (ВИДЕО)

ОБЈАВЕНО НА:

Русија дефинитивно е посебен свет, а Русите се едни од ретките со толку бројни иновативни идеи, а по малку и луди.

Секојдневно гледаме најразлични трансформации на автомобили и подвизи со возилата на четири тркала. Последниот таков доаѓа од Новосибирск каде автомеханичари направија скара на тркала.

Сето тоа благодарение на трансформацијата на легендарниот “Запорожец”

Момците од „гаража 54“ секогаш имаат луди идеи. Можеби оваа и вас ќе ви помогне некоја „стара крнтија“ во дворот да ја искористите за нешто слично.

 

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK