Тенк на четири тркала: Личи на дијамант, а чини 2 милиони долари

ОБЈАВЕНО НА:

СУВ возилото Karlmann King, кое има форма на вистински дијамант и цена на скапоцен предмет од дури два милиони долари се наоѓа при врвот на најскапите автомобили во светот.

Автомобилот во својата опрема вклучува луксузни функции како Hi-Fi звук, приватен сеф, телевизор со голем екран, телефони и фрижидер. Исто така има и простор за кафемат, но има и можност за играње на PlayStation 4.

Дизајнерот Лучано Д’Амбросио го опиша ова свое дело како „производ на искуството“.

Karlmann King СУВ е проектиран од страна на кинеската компанија IAT, а дизајнот е на база на Ford F-550.

Однадвор дизајнот потсетува на работи на дијамант, а возилото е блиндирано и може да издржи неверојатна температура од -40 до 200 степени според Фаренхајт. Има систем на движење на четирите тркала и може да достигне брзина од 87 милји на час.

Возилото може да биде направено по порачка во различни бои.

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK