Црногорска полиција во рекламата за Top Gear

ОБЈАВЕНО НА:

Додека на Amazon веќе се емитуваат епизоди од серијата Grand Tour, Британската телевизија BBC го објави трејлерот од новата сезона на нивната Top Gear емисија.

Главната ѕвезда на емисијата е Мет Лебланк, што повеќе го препознаваме по улогата на Џои во серијата „Пријатели“. Негови партнери ќе бидат Крис Харис и Рори Рид.

Интересно е што најавата за новата сезона делумно е снимана во Црна Гора, и учествува тамошната полиција..

 

Top Gear is back, and this is the trailer

Aston DB11, Ferrari FXX K and, um, nudity. Your first look at all new #TopGear here

Публикувахте от Top Gear в 4 февруари 2017 г.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK