Ова се финалистите на „Автомобил на годината во Македонија“ за 2023

ОБЈАВЕНО НА:

Единствениот и најстар Национален избор на „Автомобил на годината во Македонија“ по 28. пат ќе го прогласи победникот.

Националното стручно жири за Избор на Автомобил на годината во Македонија согласно условите за учество во Избор на ги одбра следниве возила кои влегуваат во финалето (по азбучен редослед):

Alfa Romeo Tonale
Citroen C5 X
Kia Sportage
Opel Astra
Peugeot 308
Škoda Fabia
Toyota bZ4X

Покрај наградата „Автомобил на годината во Македонија“, ќе биде доделено и признанието
* „СУВ автомобил на годината“
* EV автомобил на годината

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK