Opel со 50.000 нарачки за Crossland X

ОБЈАВЕНО НА:

Opel објави дека повеќе од 50.000 нарачки се добиени од дилерите на компанијата од март досега за да го купат новиот модел Crossland X.
“Многу сме возбудени од побарувачката за новиот Opel Crossland X. Нашиот нов кросовер има стил, функционалност и простран ентериер во една компактна целина”, коментира Петер Косперт, директор на одделот за продажба и по продажбата на Opel.

“Исто така, побарувањата за иновативни технологии и дополнителна опрема ја потврдуваат нашата филозофија за да ги направиме технологиите и системи достапни за поголем потрошувачи”.

Од Opel велат дека околу 50 отсто од барањата за Crossland X се во комбинација со задна камери (Rear View Camera) или Panoramic Rear View Camera, а оваа втората ја подобрува видливоста зад возилото до 180 степени. Околу 40 отсто од клиентите порачуваат системи за поддршка на паркирањето, а околу 25 отстого посакуваат високотехнолошкиот автоматски Advanced Park Assist, и целосно диоди фарови и ергономски AGR седишта.

Најпопуларното ниво на опременост на Opel Crossland X во моментов е повисоката Innovation, при што речиси сите автомобили се нарачани во контрастна надворешна завршна обработка со две бои.

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK