Седум возила во изборот за „Автомобил на годината во Македонија“

ОБЈАВЕНО НА:

Националното жири за избор на “Автомобил на годината во Македонија“ ги избра финалистите кои ќе конкурираат за титулата за 2017 та година

Од моделите пристигнати на македонскиот пазар помеѓу двата избора, Националното жири за избор на „Автомобил на годината во Македонија“ согласно критериумите на изборот, одреди седум финалистите кои годинава ќе конкурираат за титулата „Автомобил на годината во Македонија за 2017“.

 

На листата на финалистите (по азбучен ред) се :

Citroen C3

Kia Sportage

Peugeot 3008

Renault Megane

Seat Ateca

Suzuki Baleno Hybrid

Toyota C –HR
Согласно работата на жирито, на ред се финалните тестови и активности. Победникот ќе биде објавен до крајот на февруари 2017.

Победник во Изборот за 2016 година е Skoda Superb

 

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK