Кои сѐ нови модели ги планира Audi до 2022 година

ОБЈАВЕНО НА:

Конкуренцијата постојано се зголемува, новите модели доаѓаат како на лента, па секој производител што сака да остане во самио тврв мора да работи на сопствената програма, подобрувања, зголемување на понудата.

Audi до 2022 година ќе ја обнови речиси целата гама на возила.
Тука е фејслифтингот на Audi A4, следната генерација на Q3, новите RS 4, RS 5 Sportback, како и моделот Q4,

Компанијата од Инголштад ќе пушти голем број хибриди и целосно поврзани автомобили, но се разбира и нови модели. Особено возбудливо е и темата за дизајнот што ќе биде задачата на новиот шефза дизајн Марк Лихте.

Тој треба да го наметне дизајнот на иднината на брендот. Лихте има намера да го направи моделот А3 еден од најпознатите спортски претставници во својот сегмент, а исто така да се прошири и палетата на СУВ модели и кросовери. Меѓу нив ќе има и спортски модели.

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK