Referees during the EHF Euro 2022 qualification match, Croatia vs France, Koprivnica, Croatia, 03.03.2022, Mandatory Credit © Jozo Cabraja / kolektiff

КАДИС слави 33 години од постоењето

ОБЈАВЕНО НА:

На 04. Декември 1990-та год. е основана компанијата ТД  Кадис која денес бележи 33 години успешна работа во бизнисот со продажба и сервисирање на автомобили.

Golden Dealer во Европа 2 години по ред, награда за најуспешен ПР и Маркетинг во Европа, награда за општествено одговорна компанија во Македонија, со поддршка за  младите и успешни генерации во спортот и културата освојувајки 2 шампионски титули во кошарка заедно со МЗТ, одлични резултати во женска одбојка, Европско првенство во мечување, организација на хуманитарни тениски турнири за Универзитетската клиника за детски болести Скопје, за Детската кардиохирургија, за Здружение за граѓани за третман на лица со аутизам и многу други донации  е резултат на нашето творештво и успешна работа.

Горди на постигнатите успеси продолжуваме и понатаму  да создаваме вистински и чесен пат на идните генерации, со исто темпо да бидеме достапни и услужни на нашите корисници.

Ви благодариме драги пријатели за вашата доверба во овие полни 33 години.

Соопштение на ТД Кадис

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK