Audi за милионска сума ќе се рекламира на Super Bowl во САД

ОБЈАВЕНО НА:

Проблемите што ги има VW во САД не се причина одделот на Audi да не го подобрува својот имиџ преку Атлантикот. А најдобар начин е секако да се биде присутен на еден од најголемите спортски настапи финалето на Super Bowl, во американски фудбал (рагби):

Тој спортски настап го следат повеќе од 100 милиони гледачи. Audi засега не открива што ќе рекламира, колку време, и колку тоа ќе го чини. Но, на овој настан секундите се мерат во милиони долари.

За Audi ова е втора година по ред да биде присутна на Super Bowl, заедно со Kia и со Honda кои исто така го потврдија своето присуство.

Лани Audi на Super Bowl го рекламираше R8.

https://www.youtube.com/watch?v=diU_09jb4bI

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK