Традицијата продолжува – доаѓа Opel Corsa GSi

ОБЈАВЕНО НА:

Она што Opel Insignia GSi веќе импресивно го покажува во средната класа, ќе биде понудено во сегментот на мали возила, во новата Opel Corsa GSi. Прецизната спортска машина станува виртуоз за свиоци, благодарение на спортската шасија оптимизирана на Nordschleife на Нирбургринг. Ова е вистински спортист кој е подеднакво импресивен во секојдневното возење.

Со мотото “топло, потопло, Corsa GSi”, малиот автомобил со три врати импресионира со прецизни линии: има карактеристичен дизајн со големи отвори за воздух, извајана хауба, истакнат заден спојлер и прецизно моделирани странични прагови. Од предната страна, тапацирана Opel GSi фасција со голема саќеста решетка и централниот дел поддржан од две крила, заедно со видливи надворешни ретровизори со јаглеродни траки.

Големите хромирани дизајнирани елементи, кои се визуелно поврзани во хоризонтална линија која се движи преку предната страна, заедно со линија за движење на хаубата, го поддржуваат впечатокот на спортист на патот. Живописниот стил е исто така присутен кога се гледа од задната страна. Истакнатиот спојлер на работ на покривот создава дополнителна сила на притисок, спортската хромирана издувна цевка е украсна со живописни дизајни на задниот дел во бојата на каросеријата.

Чистото чувство на спортски стил се пренесува и во внатрешноста. Возачот на Corsa GSi седи на седиште Recaro кое е опција и ги става рацете на спортски дизајниран управувач. Брзината ја избира преку рачка преслечена со кожа, а ја става ногата на алуминиумски спортски педал и започнува чистото задоволство при возењето. Corsa GSi, исто така, дава чиста прецизност: спортската шасија е позната од верзијата OPC и црвени сопирачки овозможуваат прецизен атлетски изглед, извонредно ракување и кратко растојание на сопирање, исто така, кога се комбинираат со опционалните 18-инчни тркала од лесна легура.

Патниците од Corsa GSi исто така можат да уживаат во извонредната поврзаност со интелигентен систем IntelliLink кој е опција и да го донесат светот на Apple iOS и Android паметните телефони во автомобилот.

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK