Пристигна Ford Bronco – сеамериканско 4х4 семејство

ОБЈАВЕНО НА:

Bronco ветува исклучително теренско возење по основна цена од 29.995 американски долари, ќе биде достапен во три главни верзии - со две врати, првпат во историјата на брендот со четири врати и Bronco Sport.

Ford ги откри првите детали за својот „оживеан“ Bronco кој, како што веќе стана јасно, ќе влезе на пазарот не само како единечен автомобил, туку како семејство разделено во една сосема нова и прва сеамериканска компанија која произведува 4х4 автомобили.

Оживеаната легенда ќе биде достапна со високо ефикасни мотори EcoBoost, специјална офроуд суспензија со можност за возење и лесно совладување на падини и водени пречки, повеќе од 200 специјално дизајнирани дополнителни елементи за персонализација и дополнителна функционалност, како и уникатен 7 степен сегмент (6 + 1) рачен менувач. Повеќето верзии со две и четири врати на Bronco се со модуларен таван, чии елементи можат да бидат одвоени и повлечени како и со раздвоени врати.

Системот 4×4 (основен и 4х4) за погон Bronco кој е достапен во сите модификации, нуди избор до 7 специјално конфигурирани режими на работа, вклучително и Normal, Eco, Sport, Slippery and Sand, како и Baja, Mud / Ruts и Rock Crawl во офроуд режим.

Bronco исто така, доаѓа со најдобриот мултимедија и можност за поврзаност, вклучувајќи 12-инчен систем SYNC® 4, како и опсег од над 1000 специјални патни правци

Идните сопственици на Бронко ќе можат да избираат помеѓу 2,7-литарскиот мотор EcoBoost V6 со 310 коњски сили и 2,3-литарски мотор EcoBoost со 270 коњски сили, а 10-брзински автоматски менувач е достапен како дополнителна опрема.

Bronco Sport ќе се појави на пазарот со моторите – дволитарски EcoBoost со 245 коњски сили и 1,5-литарски EcoBoost со 181 коњски сили, во комбинација со осумстепен автоматски менувач.

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK