Денеска промоција – продажба во февруари на новото Audi A7 (Фото)

ОБЈАВЕНО НА:

Audi го претстави новиот A7 Sportback и најави дека возилото ќе биде достапен на пазарот во Германија кон крајот на февруари следната година, а цената ќе му биде 67.800 евра за основната верзија 55 TFSI quattro S tronic.

Од Audi коментираат дека дизајнот на новиот A7 Sportback го демонстрира новиот стил на брендот и дека самиот автомобил поставува нови стандарди во луксузната класа во однос на напредните технологии.

Основните габарити на автомобилот, кој е опремен со автоматски заден спојлер, кој се поставува при постигнувањето на брзина од 120 км/ч, се: должина – 4969 мм, ширина – 1908 мм., и височина – 1422 мм, а меѓуоскиното растојание е 2.926 мм.

Луксузниот ентериер на Audi A7 Sportback е акцентиран со целосно дигитален контролно инструментален систем, а главниот дел од подфункциите можат да се управуваат и гласовно.

Првично, новиот Audi A7 Sportback ќе се нуди во верзија 3.0 V6 TFSI со 340 КС и 500 НМ, кој ќе биде во можност да се забрза од 0 до 100 км / ч за 5,3 секунди и да развие максимална брзина на движење тоа 250 км/ч.

Наскоро по промоцијата моделот ќе се нуди и со повеќе различни четири или шест цилиндрични мотори, со бензински и дизелски агрегат. Возилото може да биде со четири различни суспензии.

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK