Зимска креативност: Снежни автомобили кои делуваат реално (ФОТО)

ОБЈАВЕНО НА:

Снегот секогаш бил предизвик за оние коишто умеат знаат да бидат одлични архитекти и да креираат различни модели, а дефинитивно снешко не е единственото нешто кое може да се направи.

Некој се сетил дека може да се направи одличен автомобил од снег, а дефинитивно оние коишто се потрудиле да ги изградат снежните автомобили успеале да направат вистински ремек дела.

Неколкуте фотографии се потврда за креацијата и за идејата со која се градело со снегот, а дефинитивно на ваквите дела можат да позавидат и многу познати скулптори.

Иако се направени од снег некои делуваат навистина реално.

 

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK