Запознајте нова љубов ако неделава користите такси

ОБЈАВЕНО НА:

Случајно сте во Лондон за 14 февруари и немате друштво, тогаш користењето на такси може да ви помогне да најдете сродна душа, или некој има слични сфери на интерес. Звучни чудно, но вистинито.

Една британска компанија што се занимава со запознавања започна интересна иницијатива со шестминутни состаноци во такси додека е возилото во движење. Date in a dash покажа иновативната идеја за претстојниот празник на Денот на вљубените.

Компанијата се здружи со такси компанија и нуди брза средба низ најромантичните рути во Лондон, избрана со помош на 22.000 таксисти. Состаноците се “на лента” со црни такси – по 6 минути, и ќе влегуваат по 2 нови лица. Иницијативата за љубов со 4 тркала ќе продолжи до 16 февруари.

„Кваката“ е дека ако не ви се допадне другото лице, не можете да го напуштите такси – мора да почекате шест минути.

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK