Rolls-Royce Ghost Elegance со дијамантска боја

ОБЈАВЕНО НА:

Овој производител отсекогаш бил ексклузивен и елегантен, и размазувањето на купувачите секогаш било на прво место. Покрај бројниата сериска опрема и ексклузивни делови, сега Rolls-Royce оди чекор напред.

Моделот Ghost Elegance кој е со продолжено меѓуоскино растојание ќе биде бојадисан со вистински дијаманти, односно со дијамантска звездена прашина.

Овој уникатен примерот е направен по приватна нарачка на анонимен купувач. Тој се сложил возилото да биде покажано на саемот во Женева. Според производителот, неговите специјалисти потрошиле два месеци да развијат посебен лак за да се направи најдобрата комбинација. Постојано стручњаците проверувале како дијамантскиот лак се однесуба под светлост. За површината да биде мазна, површината потоа е пемачкана со специјален проѕирен лак.

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK