Германски изум: Снајди се и спаси се од пајак, сонце и кражби

ОБЈАВЕНО НА:

Најчесто за снаодливи се сметаат Балканците, но овојпат „изумот“ доаѓа од германски турист кој летува во Хрватска. Можеби и тој е Балканец.

Репортерите на весникот Јутарњи лист забележале интересен изум на еден Mercedes кој истовремено го штити автомобилот од сонце, кражба, но и канџите на пајак службата.

Фотографиите покажуваат дека „Германецот“ смислил оригинален начин да се заштити возилото од сонце. репортерите на успеале да утврдат како работи системот.
Но, секако интересен изум.

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK