И Volga може да чини 300.000 евра (Фото)

ОБЈАВЕНО НА:

ГАС-21 со механика од германски премиум модел е можеби најпопуларната неокласика во Русија и поранешните советски републики. Цените на слични автомобилски мелези ретко се ниски, но една оглас во германското mobile ги засенува сите останати.

Купето на сликите чини 299.000 евра. Направен е врз основа на Mercedes-Benz 600 SEC C140 со сите негови додатоци изгледа одлично изработено

Под хаубата работи 5.5-литарски V12 со два турбополначи и моќност 500 КС, во комбинација со 5-брзински автоматски менувач.

Фото галерија

 

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK