Кои се најскапите половни возила за одржување

ОБЈАВЕНО НА:

Многумина се решаваат да купат половно возило бидејќи имаат потреба од автомобил, но немаат или не сакаат да потрошат многу пари. Тоа ги тера да бараат „добар, евтин и не многу користен“ автомобил. Некогаш важно е да се има автомобил, а притоа не се размилсува дали во тој автомобил потоа ќе треба многу да се вложува за негово одржување.

Познато е сепак, дека е тоа почетната инвестиција, а потоа другата инвестиција е за периодичните трошоци на автомобилот. Правилото во принцип е дека поскапиот автомобил значи и поскапи услужните активности.

Ова правило, исто така, има исклучоци, и постојат модели ионака се скапи за сервисирање. Интересно истражување направено од страна на компанијата RepairPal што ни покажува кои се најскапите автомобили за сервисирање и веруваме дека информациите се корисни.

Автомобилите се поделени по сегменти.
1. Компактни автомобили: Volkswagen Golf GTI
2. Седани од средна класа: Mercedes-Benz C300
3. Премиум автомобили: Mercedes-Benz S63 AMG
4. Спортски возила: Porsche 718 Cayman
5. СУВ возила: Porsche Cayenne
6. Големи спортски автомобили: Mercedes-Benz GLS63 AMG

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK