Генијалците на Grand Tour: Место со бензин го наполниле резервоарот со вода

ОБЈАВЕНО НА:

Експериментите на поранешниот водител на Top Gear, Ричар Хамонд продолжуваат и во неговото сегашен проект The Grand Tour. Во првата сезона на новиот проект тој едвај успеа да остане жив после катастрофата која што ја доживеа со хрватскиот хиперавтомобил Rimac Concept One сега со него се шегуваа неговите колеги затоа што возилото McLaren 720S за 280.000 долари го наполнил со вода место со бензин.

„Завршуваше горивото, а најблиската бензинска станица беше на километри. Решив да ставам од водата која што ја имав во балоните во автомобилите на тимот“, објасн Хамонд.

За жал ваквта глупост го чинела многу. Едноставно моторот на британскиот суперавтомобил престанал да работи.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK