Две пожарни гаснеа запален автомобил во Скопје (Видео)

ОБЈАВЕНО НА:

Ако сте навикнати опожарени возила да гледате само на видеа на социјалните мрежи, нешто слично се лучи и денеска во Скопје. Во строгиот центар на Скопје се запали возило, а бројни граѓани чија фреквенција е голема во овој период од денот се вознемирени.

Покрај возилото кое било паркирано на тротоарот на булеварот ВМРО, зафатени биле уште три автомобили кои биле паркирани во негова близина.

При гаснењето учествувале две возила на противпошарната бригада и осум пожарникари. Нема информации за причината за пожарот, и нема жртви, освен поголема материјална штета.

Како гори автомобил во центарот на Скопје

Публикувахте от Bane Bumbar в Сряда, 22 юли 2020 г.

Сигурно дека штетата ќе била помала, а автомобилот можеби и спасен, се разбира доколку некој имал апарат за гаснење пожар кој не е дел од задолжителната опрема во возилото, но добро е да го имате. Затоа откако пожарот беше изгаснат имаше многу сеирџии..

И екипата на ТВ Телма го сними настанот.

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK