Volkswagen го покажа заменикот на Passat кој ќе има домет од 700 км.

ОБЈАВЕНО НА:

Како дел од своето учество на најголемата светска технолошка изложба за потрошувачка електроника – CES во Лас Вегас, Volkswagen му претстави на светот футуристички нов додаток на својата целосно електрична идентификација на ID. семејството.

Германците го покажаа електричниот лифтбек ID.7. Ова е првиот електричен модел на компанијата во овој сегмент и голема е веројатноста дека ќе биде наследник на Passat во електричната иднина на марката. Засега нема потврда за ова од Volkswagen, но дефинитивно двата модели спаѓаат во слични класи и имаат слична целна група.

Новиот Volkswagen ID.7, кој по ID.4 ќе биде следната понуда на компанијата на глобалниот пазар, дебитираше со специјален електролуминисцентен камуфлажен дизајн на неговата надворешност. Брендот целосно ја откри визијата на предната плоча на електричниот автомобил и вети дека ќе го видиме автомобилот во готова форма во вториот квартал од оваа година

Што се однесува до ID.7, тој дебитира таканаречена дигитална камуфлажа, која ги крие формите на автомобилот под 40 слоеви боја. На одредени места се користеше и електролиза за да се создаде светлосно шоу за да се направи дизајнот уште потешко да се открие.

Volkswagen ID.7

 

Должината на автомобилот е 4,93 метри, додека меѓуоскиното растојание е 2,97 метри. Како главни новитети на Volkswagen ID.7, кој ќе нуди можност за патување до 700 километри без потреба од полнење на батеријата, компанијата го посочува новиот концепт во однос на имплементација на дигитализирани површини, нова имплементација на Smart Air Vents на отворите за воздух на системот за климатизација и други.

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK