Први фотографии од новото Audi A6

ОБЈАВЕНО НА:

Во автомобилскиот форум од Франција, Worldscoop се појавија фотографии од следната генерација на Audi A6. Официјалната премиера е закажана за 6 март на саемот во Женева, но моделот со фабрички индекс C8 веќе може да биде виден од страна на вљубениците во оваа марка на возила.

Дизајнот на новата А6 го следи стилот на А7 и А8. Од нив позајменa e хромираната јалјсна, која ги спојува стоп-светлата и контурата на кратките светла со интегрирани дневни светла.

Актуелното Аudi А6 се продава од 2011 година, а во април 2016, моделот претрпе дотерување кое донесе измени на дизајнот на предниот и задниот дел, додека опремата стана побогата.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK