Посвеж изглед за BMW 6 со мали промени

ОБЈАВЕНО НА:

И додека седaн верзијата на Series 5 имаше целосна замена со нова генерација, моделот BMW 6 веројатно ќе почека на нешто такво. Засега се направени помали измени на луксузното купе и кабриолет верзијата. Но, сето тоа е само освежување.

Тоа сѐ уште е возилото претставено во 2011 година, но сега преку програмата на BMW Individual постојат нови можности за прилагодување. Целта е моментно да се направи одредено подмладување, и моделот сѐ уште да биде интересен за купувачите додека не дојде на ред неговиот заменик.

bmw-6-1

Купувачите сега ќе имаат избор на новите пакети М Sport, што е достапно со јаглеродни влакна во внатрешноста, што досега беше достапно само на моделот M6. Има и нова палета на бои, и уште две нијанси на 20 инчните тркала.

Наследникот на BMW 6 треба да дебитира во 2018 година, односно да се најави неговиот изглед заедно со новата серија 5 и X2 Concept на саемот во Детроит следниот месец.

bmw-6-3

Следете не и на:

24AUTO NETWORK