Maybach S650 Cabriolet во ограничена серија

ОБЈАВЕНО НА:

Лимузината на Maybach ќе биде на продолжено меѓуоскино растојание, сепак би требало S650 cabriolet да ги задржи карактеристиките на S-Class Convertible.

Daimler ја проширува понудата на неговиот луксузен под бренд Mercedes-Maybach со органичената серија на моделот S650 Cabriolet што треба да биде промовиран на саемот во Лос Анџелес во среда, на 16 ноември.

mercedes-maybach-s650-cabriolet-10

Тизер видеото објавено од страна на Mercedes на социјалните медуми, сугерира дека новиот модел е само варијанта на Mercedes-benz S Class sedаn, а S650 Cabriolet ќе биде уште полуксузен како ароматизирана едиција на S-Class Convertible.

mercedes-benz-s-class-cabrio-0955

Лимузината на Maybach ќе биде на продолжено меѓуоскино растојание, сепак би требало S650 cabriolet да ги задржи карактеристиките на S-Class Convertible. Луксузниот модел би требало да има 6,0 литарски или 6,5 литарски V12 Мотор.
Нема информации ниту за цената, но за споредба насјислната верзија на S-Class Convertible чини 247.900 долари, а AMG веризјата има 621 КС, 6,0 литарски турбо мотор заедно со &G троник автоматска трансмисија.

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK