Citroen го најави специјалното издание на C3 ELLE

ОБЈАВЕНО НА:

Новата специјална верзија на компактниот модел на C3 наречена ELLE веќе станува достапна за вљубеницие во возилата од компанијата  Citroen, а оттаму пак ги соопштија деталите.

Автомобили доаѓа со основна конструкција во Polar White боја и уникатен за оваа серија двобоен Soft Sand кров. Внатрешноста на возилото е решено со Cherry Pink боја, а во задниот дел од моделот е логото на серијата.

Внатрешноста на CITROEN C3 ELLE исто така се одликува и со сива боја со контрасти од Cherry Pink. Во возилото се вклучени редица на системи за активна безопасност и поврзаност, а во тој дел се и CITROËN Connect Nav, CITROËN Connect Box, камера на задно гледање, систем за автоматско дејствување на системот за запирање во случај на опасност од удар напред и други.

Цената на C3 ELLE за Франција е 18.500 евра, а првите возила ќе бидат достапни во текот на март.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK