Како изгледа возниот парк на Роман Абрамович (Видео)

ОБЈАВЕНО НА:

Рускиот олигарх Роман Абрамович неодамна ја закупил патеката Ниргбургринг и заедно со своите најбилски пријатели уживале во возењето на неговите автомобили. Никој немал пристап до патеката, па не се знае кој се бил на забавата.

Ова е првпат сопственикот на Челси да ја покаже својата колекција на автомобили. Се проценува дека истата вреди околу 8,5 милиони фуни. Во истата има и автомобили како Zonda, Ferrari, Bigatti.

Она што папрацо фотографите успеале да сликаат се и модели како Ferrari FXX, Aston Martin Vulcan, Bugatti Veyron, Ferrari 488 GT3, Mercedes-Benz AMG GT3 и Pagani Zonda R.

https://www.youtube.com/watch?v=FuVSvLW7UZ4

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK