Идеално за викендаши – како да пренесувате дрва без да го испрљате возилото

ОБЈАВЕНО НА:

Многумина во текот на викендите заминуваат надвор од градовите, барајќи мир и семејсно уживање во приградските населби или некое село. Да се има викендица, мало место за обработување и производство на храна е сон на сите на кои што работата преку недела и создава стрес и нервоза.

Но, кога имате само едно возило во семејството а треба често да пренесувате доста кабасти и прљави работи, тогаш најмногу страда возилото. Хемиско чистење на внатрешноста е околу 50 евра, но „умниот“ секогаш наоѓа начин како да се снајде.

navlaka

Сега можете да превезувате дури и ситни дрва, со многу лисја, предмети во кои има и земја. И сето тоа ќе биде заштитено, исто како и внатрешноста на вашето возило. Може и некоја гајба со домати или пиперки, или пак салата.

Обликот на пластичната навлака се прилагодува на багажникот на возилото, па може да се користи и СУВ возило.

Останува да почекаме да дојде и на нашиот пазар. Дотогаш можете да си го нарачате Он лајн за 44 фунти

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK