Невозможни миксови: Како изгледаат кога два дизајни ќе се спојат во едно возило

ОБЈАВЕНО НА:

Некои возила едноставно не можат да се мешаат според нивните дизајни, но и покрај тоа направени се обиди како би изгледало тоа кога би се создал автомобил од два сосема различни.
Дефинитивно од некои од нив болат и очите кога ќе се погледнат, но има и интересни, па вреди да се погледе изборот од седум микс автомобили.

BMW i8 + Dodge Charger
Класичниот полнач и модерниот BMW i8 не можеле да бидат поинакви. Еден е plug-in хибрид со со спортски карактеристики и футуристички изглед, а другиот е автомобил на плин, кој ќе вози странично ако не ја задржите гаста.
Ако ги ставите заедно можеби ќе добиете нешто како огромен В8 со вентилатор, хромирани делови на тркалата и NASCAR спојлер во страничкиот дел. Чудно е, но изгледа дека би било забавно да се вози.

Bugatti Chiron + VW Beetle
Ова има некаква смисла, но од гледна точка на марката со оглед на тоа што VW го поседува Bugatti. Од една страна имате потполно нов хиперавтомобил, а од друга VW Beetle.
Уверете се дека сте земале сè од тешките хромирани браници и легури до страничните заштити за Beetle. Севкупно, сепак, можете да ставите Dick Dastardly и Myttley во овој автомобил и да го наречете ден бидејќи изгледа навистина чудно.

Pagani Huayra + Chevy Camaro
Уште еден микс-автомобил во кој можете да се возите бидејќи се состои од Pagani Huayra и класичниот Chevrolet Camaro.
Има фавори од двете возила, класични тркала плус уште еден спојлер NASCAR токму како и на i8 полначот. Меѓутоа, не сме сигурни во аеродринамичките способности.

Nissan GT-R + Nissan Juke
Уште една семејна „афера“ овој пат од Nissan. Изгледа интересно, но дефинитивно и омразено кај голем дел од оние коишто би сакале да го погледнат.

Ford GT + Ford Raptor
Ако некој успее да го направи некогаш овој автомобил листата на чекање би можела да се поклопи со стандардниот Ford GT. Се работи за многу агресивно возило кое не би требало да има проблеми со off-road возењето, но би можел и да освои многу рамни трки.
Она што му недостига е простор за повеќе патници и поголем багажник.

Lamborghini Aventador + Lamborghini Tractor
Ако сакате да го вратите Lamborghini на своите почетоци тогаш можете да создадете возило како овој трактор кој е инспириран од Аventador.
Сè што ви треба е трактор плус Aventador на предната страна, која дури и не мора да доаѓа од вистински автомобил.

Ferrari LaFerrari + Fiat Multipla
Фасцинантна комбинацијја во смисол на тоа дека од една страна го имате веројатно најубавиот автомобил кој некогаш бил направен во Ferarri кој се нарекува Ferrari LaFerrari, а од дудруга еден од најглупавите автомобили кои некогаш се произведени Fiat Multipla.
Контраста меѓу нив зборува за волуменот и тоа на чуден начин со оглед на тоа што двете фирми се италијански.

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK