Најбрзиот камион на светото, Volvo Iron Knight против победник на WTCC трка, Volvo S60 Polistar TC1. Во дуел на драгстер трка или на тркачка патека треба да покажат кој е подобар.

Тркачкиот камион има 2.433 КС и 6.000 Нм вртежен момент, а забрзува до 100 км/ч. за 4,6 секунди.
Автомобилот S60 има 1,6 литарски турбо со 405 КС и 470 Нм вртежен момент. Во спринт е подеднакво добар како и камионот.

Но, кој од нив е подобар во трката за забрзување, а кој на патеката Мантроп во Шведска долга 3.125 м.