(ВИДЕО) Погледнете ја драг трката со 3.400 КС

ОБЈАВЕНО НА:

Carwow и Мет Вотсон во своето најново видео ја претставуваат драг трката во која учествуваат два модели на Audi и еден на Porsche чија комбинирана вкупна моќност изнесува 3.400 КС.

во трката учествува Audi TT RS со моќност од 1.100 КС и 1.000 Nm обртни моментит кој ги постигнува благодарение на 2,5 литарскиот мотор. Вториот претставник на Audi е популарната R8 кој во трката влегува со 5,2 литарски V10 мотор кој продуцира 1.200 КС.

Porsche во оваа трка настапи со Porsche 911 Turbo кој располага со 4,2 литарски мотор кој продуцира 1.100 КС и 1.200 Nm обртни моменти.

Кој ќе заврши прв на целната линија погледнете на видеото во продолжение.

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK