(Видео) Како изгледа забрзувањето до максимум на BMW X7 M50d

M50d е најмоќниот дизел на BMW X7. Опремен е со 3,0 литарски I6 quad turbo мотор кој продуцира 294 kW односно 394 КС при 4.400 вртежи во минута.

Благодарение на овој мотор, овој модел до стотка развива за само 5,4 секунди што го прави еден од најбрзите верзии на BMW X7.

Токму забрзувањето до стотка однсоно од 0 км/ч до максималната брзина, преку видео е прикажано од страна на AutoTopNL.