Видео што ја вознемири Словенија – цистерна падна од мост во провалија длабока 20 метри

ОБЈАВЕНО НА:

Страшна сообраќајна незгода се случи во Словенија, а вознемирувачко видео од истата се појави на интернет.

Станува збор за сообраќајка која се случи на обиколницата во близина на Љубљана. Камион-цистерна падна од мостот во провалија длабока 20 метри при што животот го загуби државјанин на Унгарија.

Несреќата ја иницираше 41 годишен државјанин на Словенија кој со својот автомобил Opel Corsa удри во камионот чиј возач изгуби контрола над истиот.

 

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK