Се сеќавате ли на култната серија Тимот А? Се продава нивното комбе

ОБЈАВЕНО НА:

Се сеќавате ли офицерот Колинс, Би Ај, каубоецот Џорџ? Ако да, тогаш сигурно се сеќавате и на култната серија Тимот А.

Оваа серија во продукција на Universal Television се емитуваше во периодот од 1983 до 1987 година, а акционите сегменти кој беа дел од секоја епизода го предизвика вниманието на милиони гледачи пред малите екрани.

Главена улога во серијата имаше и GMC Vandura, комбе кое беше составен дел од секој кадар.

GMC Vandura

Истото тоа сега се продава на аукција. Произведено е пред 41 година, а досега има поминато 145.319 километри. Под хаубата располага со 5,7 литарски V8 мотор кој е впарен со автоматски менувач.

Почетната аукциона цена не е позната, а средствата прибрани од оваа аукција ќе бидат донирани во Образовен центар.

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK