Погледнете како изгледа пад со мотоцикл при 185 км/ч. (Видео)

ОБЈАВЕНО НА:

Возење со 185 км/ч е сериозен ризик кога се вози и со автомобил, а не па со мотоцикл. На интернет се појавија две видеа кои покажуваат како мотоциклист доживува несреќа возејќи го својот мотоцикл со 185 km/h.

Мотоциклистот имал многу среќа бидејќи се здобил само со неколку скршеници, и истиот не бил во животна опасност, благодарение и на кацигата.

Затоа бидете внимателни кога управувате мотоцикл во сообраќајот. Мало невнимание може да значи и голема несреќа.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK