Како ќе изгледа Bayon – новиот SUV на Hyundai

ОБЈАВЕНО НА:

Bayon е официјалниот назив на новио мал кросовер на Hyundai, објави јужнокорејскиот производител. При тоа објавена е тизер фотографија, а интернет се појавија и фотографија од овој кросовер кој со маска се тестира на јавните патишта.

Се наведува дека називот на овој модел потекнува од францускиот град Бајон со што продолжува традицијата на Hyundai во именување на моделите по име на град.

Во својата основа Bayon го има моделот i20. Оттука се очекува должината да не надмине 4.200 мм.

Во производство овој модел ќе се појави следната година, а до крајот на оваа се очекува да бидат објавени повеќе технички карактеристики.

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK