Honda оди чекор напред во електрификацијата

ОБЈАВЕНО НА:

Јапонска Honda објави дека на меѓународниот саем на автомобили во Франкфурт, компанијата ќе го демонстрира следниот чекор во стратегијата за елкетрификација на својата понуда.

Главната акцент на Honda на салонот ќе биде светската премиера на концептната изработка Urban EV, која е предводник на првиот електромобил на марката, наменета за европскиот пазар.

Сериозен интерес се очекува да привлече и прототипната верзија за европскиот пазар на најуспешниот SUV на Honda-CR-V, поточно CR-V Hybrid.

Посетителите на Франкфуртската изложба, ќе можат да се запознаат со сето така и со сериозно обновениот Jazz, како и новата дизел верзија на десеттата генерација на Civic.

 

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK