Најбараните дестинации на Google за 2019 година

ОБЈАВЕНО НА:

Пребарувачот Google ги соопшти имињата на десетте најбарани дестинации во 2019 година.

Според статистиката која е објавена тропските дестинации предизвикале најголем интерес кај корисниците на Google низ светот.

Во продолжение се имињата на најбараните дестинации.

1.Малдиви

2.Јапонија

3.Бора – Бора

4.Лас Вегас

5.Мексико

6.Алјаска

7.Њу Орлеанс

8.Калифорнија

9.Њујорк

10.Костарика

На списокот се забележани географските локации чија побарувачка имала најголем скок во годината. Затоа се претпоставува дека следната година кон овие дестинации интересот ќе биде зголемен. Минатата недела Google ги објави стастистичките податоци за побарувачката низ годината по теми.

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK