Добредојде за Mercedes-Mybach S650 Cabriolet

ОБЈАВЕНО НА:

Најлуксузниот и ексклузивен кабиолет во германската компанија конечно е промовиран, и тоа на саемот во Лос Анџелес, земја во која се очекува да се понудат само 75 возила.

Ова ќе биде прв модел на Mercedes-Maybach што ќе биде произведен во ограничена серија од само 300 возила. Цената за САД се уште не е одредена, но сигурно ќе биде во границите на она што ќе се нуди во Европа, а таму чини околу 300.000 евра.

Моделот ќе биде опремен со 6,0 литарски твин турбо В12 мотор што ќе испорачува 621 КС и ќе биде со двојно квачило и автоматски менувач. Но, за возила како S650 Cabriolet моторот не е она што е најдоброто и по што ќе се памети и споредува. Тука има бројни луксузни детали кои се на секој чекор, и сигурно е дека нема да недостасуваат.

За вакви автомобили не треба многу пишување и објаснување. Фотографиите кажуваат повеќе…

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK