Ако немате пари за возило – купете си BMW велосипед

ОБЈАВЕНО НА:

BMW ја покажа специјалната и ограничена серија на Bike Limited Carbon Edition, направено ексклузивно во бојата на новиот M5 екстериер на Marina Bay Blue Metalic. Секој од 500-те примероци на BMW M Bike Limited Carbon Edition доаѓа со специјална табличка и сертификат, а цената на велосипедот е 1400 евра.

Во серијата BMW M Bike Limited Carbon Edition се вклучени само 500 велосипеди, а компанијата коментираше дека, како и спортскиот автомобил M5, возилото со две тркала ќе им понуди на своите идни сопственици возбудливи искуства и динамика.

За остварување на ова ќе помогнат лесната рамка направена од алуминиум, и комбинација направени од карбон вилушка и седиштето, гуми Continental CruiseCONTACT, хидраулични диск сопирачки Shimano и друго.

 

https://youtu.be/mXrgJhkVb8s

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK