Ferrari како лимузина (ФОТО)

ОБЈАВЕНО НА:

Воведувањето на Aston Martin Rapide, но и најавите дека конкурентите на Ferrari ќе воведат лимузина во својата понуда придонесе еден дизајнер да направи рендер од можниот изглед на првиот автомобил со четири врати на Ferrari.

Инспириран од моделот GTC4 Lusso, рендерот од оваа лимузина е дело на Хосеин Солеимани од Техеран (Иран) кој понуди еден друг поглед кон италијанскиот супер спортски бренд.

Рендерите предизвикаа позитивни реакции кај љубителите на автомобилите, некриејќи ги нивните воздишки.

За жал, нема никакви информации дека Ferrari во блиска иднина ќе лансира четиривратна лимузина. Експертите се едногласни велејќи дека во наредниот период Ferrari ќе се посвети на електрични возила и SUV модели.

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK