Вака би можело да изгледа GTI изведбата на Volkswagen T-Cross

ОБЈАВЕНО НА:

Откако Volkswagen премиерно го покажа новиот модел T-Cross, на интернет се појави и првиот рендер за можниот изглед на GTI изведбата на овој модел.

Овој рендер е дело на X-Tomi Design, а според авторот тој би имал значително изменет преден браник, со GTI озака на маската на ладилникот како и црвена лајсна. Тука се и новите, попривлечни фелни.

Оваа изведба под хаубата би можело да располага со 2.0 литарски турбо бензински мотор со 200 КС и 320 Nм, а во комбинација би бил со DSG менувач.

Повеќе за основниот модел прикажан пред само неколку денови можете да прочитате ТУКА.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK