После потрага од 25 години: Го пронајдоа украденото Porshe

ОБЈАВЕНО НА:

Во американскиот град Орегон било пронајден автомобилот Porsche 924 кој бил пријавен за украден уште пред 25 години. Возилото исчезнало во 1991 година и сите обиди на полицијата досега биле безуспешни.

Oва Porsche било произведено во 1979 година, а било пронајдено во шума од случајни минувачи. Истрагата покажала дека автомобилот имал сообраќајка, но немало траги од човечки останки ниту траги од крв.

Сообраќајката не била пред 25-26 години туку била со датум од скоро минато. Инаку, заклучокот бил дека оние коишто ја украле сакале да се ослободат од неа и затоа ја оставиле на место каде што ретко се движат луѓе.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK