Луди Британци: Возел крава во автомобил, и сега полицијата го бара

ОБЈАВЕНО НА:

Британската полиција е во потрага по за сега неименуван возач кој минатиот петок во Јужен Велс или поточно на автопатот М4 пренесуваше крава во своето возило.

Синиот Volkswagen Passat ги заобиколи магазините на Островото и пошироко, а невладините организации за заштита на правата на животните веднаш го осудија возачот за несоодветниот начин на превоз.

Од локалната полиција соопштуваат дека ова е неприфатлив начин на транспорт, а според законските прописи возачот би можел да се казни до 300 фунти и три негативни поени.

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK