„Кaлaшникoв“ ќе покаже нов производ (ФОТО)

ОБЈАВЕНО НА:

На изложбата „Проекторија“ во градот Јарослав во Русија државната корпорација „Ростекс“ претстави нов електричен мотоцикл кој е изработен од корпорацијата „Калашников“.

Според планот на Саfé Rасеr тој ќе се продава под брендот ИЖ, но повеќе детали ќе бидат соопштени за време на премиерата.

Прототипов на градскиот велосипед може да помине до 100 километри со едно полнење.

Има електричен мотор без четки со моќност од 50 кВт/68 коњски сили. Максималната брзина е 100 км/ч.

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK