Инцидент на „Скопје 2017“: Двајца повредени, трката прекината (Фото)

ОБЈАВЕНО НА:

Кружната трка „Скопје 2017“ заврши неславно со инцидент, повредени и прекин.

Во последната дивизија на самата стартно-целна рамнина Урош Бркиќ загуби контрола, излета удри во бандера и во рекламно пано, повредувајќи едно официјално лице.

Фото: Орце Поповски

Повеќе детали следуваат…

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK