Секси полицајки во кратки шорцеви – одлична идеја! (ВИДЕО)

ОБЈАВЕНО НА:

Полицајките добија нова униформа во која изгледаат секси и не делуваат така опасно, а секако се и многу попривлечни отколку полицајците кои запираат постојано поради пребрзо возење или поради некој друг прекршок.

За жал ова не се случува кај нас туку во градот Бруман во Либан, а целта е на тој начин да се привлекуваат што е можно повеќе туристи. Воедно ваквата униформа ќе биде за време на летната сезона.

Новите униформи на полицајјите вклучуваат кратки шорцеви и црни патики, а одлучено е и косата на полицајките да биде пуштена.

Европските туристи веднаш го оценија гестот на локалните власти како позитивен, но мислењето на локалното население е спротивно. Според некои тоа е апсолутно недозволиво.

Нема информација дали со новите полицајски униформи сега возачите повеќе внимаваат на сообраќајот и прописите.

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK