Се активираат ли воздушните перничиња ако возите по дупки? (ВИДЕО)

ОБЈАВЕНО НА:

Доколку сте возач кој поминува полека по дупките на патот за да не дојде до ситуација во која би се отвориле воздушните перничиња, тогаш ова е корисна информација а вас. Меѓутоа треба да знаете дека има и добра и лоша вест.

Добрата вест во оваа ситуација дека сте во право и не сте параноични кога возите полека по дупките. Лошата е дека воздушните перничиња навистина можат да се активираат во таква ситуација.

Тоа најдобро може да се види во видеото подолу. Возилото Mercedes-Benz E-Klasse се движи со брзина од 60 километри на час и тоа низ најлошите улици во Чикаго. Погледнете каков е епилогот.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK